Hakkımızda

Koç Sağlık Kimdir?

Koç Sağlık 1996 yılından günümüze sağlık sektöründe Pozitron Sağlık Hizmetleri, Koç Medikal, Ahenk İşitme ve KCS Tıbbi Ürünler kuruluşları ile medikal, ecza ve nükleer tıp alanlarında faaliyet göstermekte olan özel bir kuruluştur. Merkezi olan Ankara’da 12 farklı lokasyonda yerel, distrubutörlük faaliyetleri ile de tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir. Eğitimli ve deneyimli kadrosu ile sektördeki faaliyet alanlarını hızla genişletmektedir.

Koç Sağlık yenilikçiliği daima ilke edinmiştir. Ankara’daki ilk özel nükleer görüntüleme merkezinin hizmete geçirerek ve birçok inovatif medikal ürünlerin distribütörlük çalışmalarının yürüterek sektörün öncü yüzü olmuştur. 30’u aşkın Koç Sağlık personeli kaliteyi ulaşılması gereken bir hedef değil, devamlı gelişme ve süreklilik göstermesi gereken bir süreç olarak görmekte ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir.


Misyon & Vizyon

Misyon

Koç Sağlık Şirketler Grubu olarak medikal ve sağlık hizmetleri başta olmak üzere sağlık sektöründe faaliyet gösterdiğimiz her alanda müşterilerimize etkili ürün ve hizmetler sunmaktayız.
Sağlık alanındaki gelişmeleri yakından takip edip, Türk sağlık sektörünün dinamiklerini analiz ederek Türkiye’de sağlık hizmetlerinin yüksek standartlarda ve erişilebilir hale getirilmesine, bireysel ve toplumsal yaşam kalitesinin artırılmasına katkı sağlamaktayız.

Vizyon

Etik ilkelerden ödün vermeden, insan sağlığını ön planda tutan, sağlıklı bir yaşam için tüm müşterilerine en son ve en güvenli teknoloji aracılığıyla üretilen ürünlerle dünya standartlarında hizmet vermek, eğitimli ve seçkin kadrosu ile bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden, uluslararası kalite standartlarında insan sağlığı için çalışmaktır.


Yönetim Kurulu Başkanı

Selamet Koç, Koç Sağlık, Koç Medikal Ankara

Selamet Koç
Yönetim Kurulu Başkanı

1968 yılında Kayseri’de dünyaya gelen Selamet Koç ilk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Türkiye’nin ve Dünya’nın en saygın tıp fakültelerinden birini bünyesinde barındıran Hacettepe Üniversitesi’nde eczacılık eğitimi aldı ve 1991 yılında buradan mezun oldu.

1994-1995 yılları arasında Dünya’nın en saygın askeri hastanelerinden birisi olan GATA’da askerlik görevini yedek subay olarak tamamlamıştır. Askerliği sırasında edindiği gerek hastane eczacılığı gerekse hastane işletmeciliği konusundaki tecrübeleri, gelecekteki yatırımlarının ilk habercisi olmuştur.

Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra üniversite yıllarından dostluğu bulunan on kişilik doktor ekibinin kurmuş olduğu Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Grubu’na hissedar olmuştur. Gelişen şartlar içerisinde 1998 yılı Ekim ayı itibariyle Lokman Hekim Engürüsağ AŞ’nin yönetim kurulu başkanlığına getirildi.

1996 yılında kurmuş olduğu Koç Medikal Ltd. Şti. , 2004 yılında açmış olduğu Pozitron Nükleer Tıp Görüntüleme Merkezi ve halen devam ettirdiği eczacılık mesleğindeki yoğunluğundan ötürü 2009 yılında kendi isteğiyle Lokman Hekim Hastaneleri’ndeki aktif görevinden ayrıldı. Sağlık alanında her zaman ilkleri gerçekleştirmeyi kendine amaç edinen KOÇ Şirketler Topluluğu Pozitron markası altında Ankara’da ilk defa PET-CT’yi özel teşebbüs olarak faaliyete geçirmiştir.

6 adet parekende satış noktasına sahip olan Koç Medikal, 4 farklı noktada hizmet veren Ahenk İşitme Merkezi ve Eczanelere toptan dağıtım yapılan temsilcilikleri bünyesinde barındıran KOÇ Şirketler Topluluğu sağlık alanında ilklerin öncüsü olmaya devam edecektir.